Tomasz Majewski halowym mistrzem Europy w pchnięciu kulą! Zawodnik AZS AWF Warszawa wywalczył medal wynikiem 21,02 metra, którym zdeklasował rywali. Brązowe medale mistrzostw zdobyli natomiast: męska sztafeta 4x400 metrów oraz Marcin Starzak w skoku w dal. Mistrzowska impreza rozgrywana była w Turynie.

Wyższość Tomasza Majewskiego uznać musieli Francuz Yves Niare, który stanął na drugim stopniu podium, i Niemiec Ralf Bartels, cieszący się z brązu.

W sierpniu ubiegłego roku Tomasz Majewski wywalczył w Pekinie olimpijskie złoto. Uzyskał wówczas rezultat 21,51 metra, ustanawiając tym samym swój rekord życiowy. Był drugim w historii polskiej lekkiej atletyki kulomiotem, który zdobył tytuł mistrzowski na olimpiadzie. W 1972 roku w Monachium w pchnięciu kulą triumfował Władysław Komar.

Klasyfikację medalową halowych mistrzostw Europy w Turynie wygrała Rosja. Sportowcy tego kraju zdobyli 18 medali, w tym 10 złotych. Biało-czerwoni uplasowali się na ósmej pozycji.