Po niesamowitej walce Werder Brema zremisował z Valencją 4:4 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europejskiej. Do przerwy prowadzili przyjezdni 3:1 i nic nie zapowiadało aż tak dramatycznego spotkania.

Huraganowe ataki bremeńczyków doprowadziły do remisu 3:3. W 64. minucie czwartą bramkę strzeliła Valencja (David Villa zaliczył hat-tricka). Werder wyrównał na 4:4 w 84. minucie. Na zwycięskiego gola zabrakło gospodarzom czasu... Do ćwierćfinału awansowała Valencja. W pierwszym meczu było 1:1. Z rozgrywkami pożegnał się również Juventus Turyn, który przegrał na wyjeździe z Fulham aż 1:4. Nic nie zapowiadało klęski piłkarzy "Starej Damy", która w pierwszym meczu wygrała pewnie 3:1. Niestety dla Włochów dostali lanie od średniaka ligi angielskiej. Od 27. minuty Juventus grał w 10 po czerwonej kartce dla Cannavaro. W 90. minucie drugą "czerwień" zobaczył Zebina.

W pozostałych spotkaniach:

Standard Liege - Panathinaikos Ateny 1:0 (1:0)

Bramka: Dieudonne Mbokani 45

Pierwszy mecz: 3:1 dla Standardu. Awans - Standard.

Olympique Marsylia - Benfica Lizbona 1:2 (0:0)

Bramki: dla Olympique Marsylia - Mamadou Niang 70; dla Benfiki - Maxi Pereira 75, Alan Kardec 90

Pierwszy mecz 1:1. Awans - Benfica

FC Liverpool - OSC Lille 3:0 (1:0)

Bramki: Steven Gerrard (9-karny), Fernando Torres (49, 89).

Pierwszy mecz: 0:1. Awans - Liverpool.

Anderlecht Bruksela - Hamburger SV 4:3 (2:1)

Bramki: dla Anderlechtu - Romelu Lukaku (44), Matias Suarez (45-karny), Lucas Biglia (59), Mbark Boussoufa (66); dla Hamburgera - Jerome Boateng (42), Marcel Jansen (54), Mladen Petric (75).

Pierwszy mecz: 1:3. Awans - Hamburger.

Sporting Lizbona - Atletico Madryt 2:2 (2:2)

Bramki: dla Sportingu - Liedson (19), Anderson Polga (45); dla Atletico - Sergio Aguero (3, 33).

Pierwszy mecz: 0:0. Awans - Atletico.

VfL Wolfsburg - Rubin Kazań 2:1 (1:1, 0:1)

Bramki: dla VfL - Obafemi Martins (58), Christian Gentner (119); dla Rubinu - Alan Kasajew (21)

Czerwona kartka: Cesar Navas (109, Rubin)

Pierwszy mecz: 1:1. Awans - VfL Wolfsburg