Kolejny tytuł mistrzowski jest już na koncie 33-letniego Roberta Korzeniowskiego. Zawodnik Wawelu Kraków zdobył w Edmonton złoty medal 8. lekkoatletycznych mistrzostw świata w chodzie na 50 km. Przebył ten dystans w 3 godziny, 42 minuty i 8 sekund.

Trzykrotny mistrz olimpijski z Atlanty i Sydney na dystansach 20 i 50 km po raz drugi został mistrzem świata na 50 km. Poprzednio zwyciężył w 1997 roku w Atenach, a dwa lata wcześniej, w Goeteborgu, wywalczył brązowy medal. Zawodnik Wawelu Kraków, współpracujący z trenerem Krzysztofem Kisielem, zdobył w tej imprezie czwarty medal dla Polski. Wcześniej mistrzem świata został Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) w rzucie młotem, a brązowymi medalistami Monika Pyrek (Lechia Gdańsk) w skoku o tyczce i Paweł Czapiewski (Lubusz Słubice) w biegu na 800 m.