30-letnia czeska tenisistka Iveta Benesova-Melzer, która od półtora roku leczy kontuzję barku, po raz kolejny zmuszona była przesunąć termin powrotu na kort. Planowała wznowić starty w turnieju WTA, który 30 grudnia rozpocznie się w Auckland.

Potem chciała wystąpić w eliminacjach do wielkoszlemowego Australian Open, który ruszy 13 stycznia na twardych kortach w Melbourne Park. Zawodniczka wciąż jednak narzeka na ból barku, dlatego wycofała się z obydwu startów.

Czeszka ostatni mecz rozegrała w sierpniu 2012 roku. Przegrała z Rumunką Simoną Halep w pierwszej rundzie innej imprezy zaliczanej do Wielkiego Szlema - nowojorskiego US Open. Trzy tygodnie później poślubiła austriackiego tenisistę Juergena Melzera, z którym w 2011 roku triumfowała w grze mieszanej na trawie w Wimbledonie.

Ma w dorobku dwa wygrane turnieje WTA Tour w singlu, w Acapulco (2004) i Fezie (2010), ale teraz z powodu przerwy, wypadła z klasyfikacji tenisistek. Ma jednak możliwość skorzystania z tzw. "zamrożonego rankingu", przysługującemu zawodniczkom pauzującym co najmniej sześć miesięcy. Przed kontuzją była 67. na świecie, a najwyżej była notowana na 25. pozycji w kwietniu 2009 r.