Fani „pomarańczowych” się nie zawiedli. Holandia pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1 w meczu grupy C piłkarskich mistrzostw świata i zapewniła sobie udział w 1/8 finału.

Holendrzy objęli prowadzenie już w 23. minucie spotkania. Celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się wtedy Robin van Persie. Chwilę później wynik podwyższył Ruud van Nistelrooy. Nadzieję w serca piłkarzy z Afryki wlał Bakary Kone – w 38. minucie pokonał holenderskiego bramkarza Edwina van der Sara.

To był bardzo ciężki mecz, a Wybrzeże Kości Słoniowej ma bardzo mocny zespół. W drugiej połowie mogliśmy stracić przewagę i nawet przegrać - powiedział po spotkaniu Marco van Basten, trener reprezentacji Holandii.