Polska przegrała z Japonią 0:3 (18:25, 24:26, 18:25) w meczu Grand Prix siatkarek na turnieju rozgrywanym w Seulu.

Tylko w drugim secie dwukrotne mistrzynie Europy nawiązały wyrównaną grę z siatkarkami Japonii. Na początku tej partii, podobnie jak w pierwszej, rywalki prowadziły różnicą czterech punktów. Polkom udało się odrobić straty i objąć prowadzenie 18:15.

W końcówce drugiego seta Polkom udało się odrobić dwupunktową stratę i doprowadzić do remisu 24:24. Ostatnie jednak słowo należało do gospodyń jesiennych mistrzostw świata, z którymi przyjdzie zmierzyć się Polkom w pierwszej fazie turnieju. Z tej perspektywy porażka w Seulu jest dodatkowo przykra.

Sety pierwszy i trzeci zostały przegrane bardzo łatwo. Nieliczne ataki ze środka, skuteczne bloki, udane obrony Marioli Zenik, to tylko niektóre pozytywne elementy z gry polskich siatkarek. Było nich zbyt mało, żeby pokonać zespół Japonii.

Była to czwarta porażka "Złotek" w tegorocznej edycji Grand Prix. Wcześniej podopieczne Andrzeja Niemczyka trzykrotnie uległy rywalkom na turnieju w Bydgoszczy.

Dzisiejsza porażka jest wynikiem pogłębiania się naszych kłopotów zdrowotnych. Wczoraj na treningu kontuzji doznała Asia Mirek, również Ola Przybysz ma kłopoty z barkiem i nie jest w pełni sprawna. W związku z tym codziennie musimy przestawiać zespól, który każdy mecz gra w innym ustawieniu. To nie jest komfortowa sytuacja zarówno dla trenera, jak i zawodniczek. W dzisiejszym spotkaniu pechowo przegraliśmy drugiego seta, którego teoretycznie powinniśmy wygrać. Niestety część zawodniczek nie jest w pełni sprawna, a część gra poniżej swoich możliwości - skomentował porażkę trener Andrzej Niemczyk.

W pierwszym meczu grupy E Rosja pokonała Koreę Południową 3:1 (25:15, 25:18, 21:25, 25:20). W sobotę Polki zagrają z Rosjankami. Transmisja spotkania w Eurosporcie 2, początek o godz. 9:00.

Polska - Japonia 0:3 (18:25, 24:26, 18:25)

Polska: Bełcik, Glinka (13 pkt), Skowrońska (3), Pycia (6), Rosner (12), Bamber (3), Zenik (libero) oraz Liktoras (5), Skorupa, Podolec (7)

Japonia: Takeshita, Takahashi (15), Oyama (10), Sugiyama (11), Araki (11), Kimura (11), Sugayama (l) oraz Horai