Sebastian Vettel z teamu Red Bull-Renault wystartuje z pole position do wyścigu o Grand Prix Singapuru. Niemiec już w niedzielę może zapewnić sobie mistrzowski tytuł. Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Lewis Hamilton, a trzeci był Jenson Button.

Z czwartego pola ruszy drugi zawodnik Red Bull-Renault - Australijczyk Mark Webber.

Wicelider klasyfikacji MŚ Hiszpan Fernando Alonso z Ferrari rozpocznie GP Singapuru z piątej pozycji. Jeśli nie znajdzie się na podium, a Vettel wygra, to Niemiec zdobędzie mistrzostwo świata na pięć startów przed końcem sezonu.

Teoretyczne szanse na tytuł mają jeszcze Button i Webber, którzy zdobyli po 167 punktów. Zachować je może ten z nich, który finiszuje jako drugi za Vettelem. Gdyby Niemiec już nie powiększył swojego dorobku do końca sezonu, a wicelider wygrałby ostatnie pięć eliminacji, mógłby go jeszcze przeskoczyć o jeden punkt.

GP Singapuru odbędzie się po raz czwarty, a dwukrotnie triumfował w niej Alonso w 2008 roku, jeszcze w barwach ekipy Renault i w poprzedniej edycji. Dwa lata temu zwyciężył tu Hamilton.