BOT GKS Bełchatów wygrał u siebie z Cracovią 2:1 i pozostał liderem Orange Ekstraklasy. Bramki dla bełchatowian zdobyli Łukasz Garguła i Dariusz Pietrasiak. Gola dla krakowskiej drużyny strzelił Piotr Bania.

Zespół z Bełchatowa rozpoczął mecz z dużym animuszem i w pierwszej połowie miał zdecydowaną przewagę – zdobycie bramki było tylko kwestią czasu. W końcu w 38. minucie starania piłkarzy z Bełchatowa przyniosły efekty - Łukasz Garguła efektownie uderzył z woleja, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

BOT GKS nadal atakował, ale to goście niespodziewanie wyrównali. W doliczonym czasie pierwszej połowy, po podaniu Arkadiusza Barana, Piotr Bania zdobył wyrównującego gola dla Cracovii.

Po zmianie stron mecz się wyrównał. BOT GKS nieco zwolnił tempo gry i Cracovia długo utrzymywała korzystny wynik. Rozstrzygająca bramka padła w 69. minucie. Po rzucie rożnym Dariusz Pietrasiak potężnie strzelił z ok. 10 m, piłka przełamała ręce Cabaja i wpadła do bramki Cracovii.

Werner Liczka znów utarł nosa Franciszkowi Smudzie. Prowadzona przez czeskiego szkoleniowca ekipa z Grodziska ograła u siebie typowanego do mistrzowskiej korony Lecha Poznań 1:0. Gola na wagę cennych trzech punktów strzelił kwadrans po przerwie Adrian Sikora.

Trzy punkty wywalczył zespół Kolportera Korony, pokonując na własnym stadionie Górnika Łęczna 2:0. Prowadzenie dla kielczan zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Marcin Kaczmarek, a wynik spotkania na 2:0 ustalił w 60. minucie Maciej Kowalczyk.

Pojedynek o przysłowiowe sześć punktów w Zabrzu, zakończył się - jak to zwykle w takich sytuacjach bywa - remisem. Odra prowadziła już 2:0, ale podopieczni Marka Motyki zdołali doprowadzić do wyrównania.

Cztery gole padły też w Łodzi, gdzie tamtejszy KS remisował z grającym od 28. minuty w "10" Zagłębiem Lubin, ratując punkt w 70. minucie za sprawą gola Rafała Niżnika. Ekipa prowadzona przez Marka Chojnackiego pozostaje w tym sezonie niepokonana na obiekcie przy Alei Unii.