Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP Tour na twardych kortach w Sydney (z pulą nagród 465 tys. dol.).

Polscy tenisiści wyeliminowali debel rozstawiony z numerem drugim, Kanadyjczyka Daniela Nestora i Serba Nenada Zimonjicia 7:6 (7-5), 6:4. Wtorkowy mecz trwał godzinę i 15 minut. Polacy zanotowali siedem asów i sześć podwójnych błędów serwisowych, przy skuteczności pierwszego podania na poziomie 59 procent.

W pierwszym secie obie pary miały po trzy niewykorzystane szansy na przełamanie serwisu rywali, więc o losach tej partii zadecydował tie-break, wygrany przez Fyrstenberga i Matkowskiego 7-5. W drugim secie Polacy mieli do dyspozycji dwa piłki na przełamanie, z których wykorzystali jedną, co wystarczyło im do rozstrzygnięcia na swoją korzyść całego spotkania.

W ćwierćfinale rywalami debla Fyrstenberg-Matkowski będą zwycięzcy meczu pomiędzy Czechami Tomasem Berdychem i Radkiem Stepankiem oraz Maheshem Bhupathim z Indii i Markiem Knowlesem z Bahamów, który w ostatnich sezonach występował w parze z Nestorem. Przed rokiem polscy tenisiści dotarli w Sydney do półfinału.