​Mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) wygrał kwalifikacje do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu, 15. rundy cyklu. Hamilton, który po raz 98. w karierze będzie startował z pole position, uzyskał czas 1.27,264, co jest rekordem toru Sakhir.

Drugie miejsce ze stratą 0,289 s zajął partner Hamiltona z zespołu Fin Valtteri Bottas, a trzecie Holender Max Verstappen z Red Bulla - strata 0,414 s.

Hamilton i Bottas ruszą do wyścigu z pierwszej linii. Na drugiej obok Verstappena ustawi się Taj Alexander Albon także z Red Bulla.

Na trzeciej linii staną Meksykanin Sergio Perez z Racing Point i Australijczyk Daniel Ricciardo w Renault.

Hamilton najczęściej w historii mistrzostw świata startował do wyścigu z pierwszej pozycji. W sobotę po raz 98. wywalczył pole position. Jedyny Polak w historii cyklu Robert Kubica pole position wywalczył raz - w 2008 roku w Bahrajnie. W tym sezonie jest kierowcą testowym i rezerwowym Alfa Romeo Racing Orlen.

Ponownie słabo wypadku obaj kierowcy teamu Polaka. Odpadli już w pierwszej części kwalifikacji (Q1) - Włoch Antonio Giovinazzi był 16., a Fin Kimi Raikkonen 17.

Rywalizacja w F1 w sezonie 2020 jest już rozstrzygnięta. Tytuł indywidualnie zdobył Hamilton, jego zespół Mercedes triumfował także w klasyfikacji konstruktorów.