W Lidze Mistrzów do rozegrania został tylko jeden mecz. Rozgrywki zostały wznowione po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Kiedy i gdzie odbędzie się mecz finałowy?

Liga Mistrzów. Kiedy odbędzie się finał?

Pandemia spowodowała, że rozgrywki Ligi Mistrzó zostały przerwane na kilka miesięcy. UEFA wznowiła je na dwóch stadionach w Lizbonie. Tam rozegrano mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe. Mecz o puchar zaplanowano na niedzielę 23 sierpnia. Początek spotkania o godzinie 21:00.

Liga Mistrzów. Kto zagra w finale?

Skład finału został wyłoniony we wtorkowych i środowych półfinałach. Najpierw Paris Saint Germain pokonał RB Lipsk 3:0, a potem Bayern Monachium wygrał z Olympique’em Lyon również 3:0. Swoją bramkę strzelił Robert Lewandowski, dla którego było to 15 trafienie w tym sezonie rozgrywek.