Piłkarze Legii pewnie wygrali z Piastem Gliwice 3:0 w meczu 25. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dzięki temu warszawiacy awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Mecz z Piastem ułożył się po myśli podopiecznych trenera Stefana Białasa. Już w 3. minucie po świetnym podaniu Tomasza Jarzębowskiego w sytuacji sam na sam z Maciejem Nalepą znalazł się Marcin Mięciel. Napastnik przerzucił piłkę nad bramkarzem i Legia prowadziła 1:0.

W 37. minucie Nalepa został wyrzucony z boiska. Bramkarz Piasta sfaulował Bartłomieja Grzelaka i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Chwilę później rzut wolny wykorzystał Maciej Iwański i było 2:0.

Wynik meczu ustalił po godzinie gry Grzelak. Popisowa akcja Legii - środkiem boiska pobiegł Iwański, podał do Grzelaka, a ten mimo obecności obrońcy Piasta trafił do siatki.

Dzięki temu zwycięstwu Legia wyszła na trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy.