Prowadzący w tabeli angielskiej ekstraklasy piłkarze Chelsea Londyn wygrali w derbach z Arsenalem 2:0 w siódmej kolejce. Wojciecha Szczęsnego pokonali Belg Eden Hazard (z rzutu karnego) i Hiszpan Diego Costa. To pierwsza ligowa porażka "Kanonierów" w sezonie.

W 27. minucie Hazard najpierw wywalczył "jedenastkę" po efektownym dryblingu, a następnie sam ją wykorzystał. Polski bramkarz rzucił się w złą stronę.

Boisko musiał natomiast opuścić bramkarz Chelsea Belg Thibaut Courtois. W 11. minucie zderzył się z szarżującym Chilijczykiem Alexisem Sanchezem. Był przytomny, ale zamroczony. Później rozegrał jeszcze prawie kwadrans, ale w końcu zmienił go doświadczony Petr Cech. Jeszcze w trakcie spotkania Courtois trafił na wszelki wypadek do szpitala.

W 78. minucie po siódmej w tym sezonie Premier League asyście Hiszpana Cesca Fabregasa - byłego piłkarza Arsenalu - na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy w ekstraklasie Diego Costa. Pochodzący z Brazylii reprezentant Hiszpanii wykorzystał kilkudziesięciometrowe prostopadłe podanie od kolegi i przelobował bezradnego Szczęsnego, zdobywając dziewiątą bramkę dla Chelsea w lidze.

Tym samym "The Blues" umocnili się na pozycji lidera z 19 punktami. Drugi Manchester City, który w sobotę pokonał 2:0 Aston Villę, ma już pięć punktów straty. Chelsea jest jedynym niepokonanym zespołem Premier League.