Zaledwie 69 sekund potrzebowali hokeiści Medvescaka Zagrzeb na strzelenie aż czterech bramek w meczu z EC Red Bull Salzburg. Według chorwackich mediów, Medvescak poprawił swoim wyczynem rekord drużyny z ligi NHL Boston Bruins, która w 1945 roku zdobyła cztery gole w 80 sekund.

Do 51. minuty meczu chorwacki zespół remisował z Red Bull 2:2. I wtedy - w niewiele ponad minutę! - krążek czterokrotnie wylądował w siatce, a stało się to za sprawą Tomislava Zanoskiego, Andy'ego Serticha i dwukrotnie - Franka Banhama. Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Manuela Latusy w 58. minucie.

Spotkanie rozegrano w lidze austriackiej (EBEL), w której występuje zespół z Zagrzebia. W rozgrywkach EBEL uczestniczy 11 klubów, nie tylko z Austrii, ale również Słowenii, Węgier, Czech i Chorwacji.

Zobacz, jak strzela się cztery bramki w 69 sekund!