Próbował Ronaldo, starał się Ronaldinho, ale gola strzelił tylko Kaka – Brazylia skromnie wygrała z Chorwacją. Na stadionie w Berlinie było tylko 1:0. Canarinhos zainkasowali 3 punkty, ale nie zachwycili.

Pletikosa tylko raz nie podołał Brazylijczykom – w 44. minucie skutecznie z dystansu strzelił Kaka. W drugiej połowie odważnie i bardzo groźnie atakowali Chorwaci – bliscy zdobycia gola byli wielokrotnie Dado Prso oraz Ivan Klasnic.

Zwycięstwo nie dało Brazylii pierwszego miejsca w grupie F – dzięki korzystniejszemu bilansowi prowadzi w niej Australia, która w poniedziałek pokonała Japonię 3:1.

Wyjściowe składy obu drużyn:

Brazylia

Dida (bramkarz), Cafu (obrońca), Lucio (obrońca), Roberto Carlos (obrońca), Juan (obrońca), Emerson (pomocnik), Ze Roberto (pomocnik), Kaka (pomocnik), Ronaldinho (pomocnik), Adriano (napastnik), Ronaldo (napastnik)

Chorwacja

Stipe Pletikosa (bramkarz), Josip Simunic (obrońca), Dario Simic (obrońca), Robert Kovac (obrońca), Igor Tudor (obrońca), Darijo Srna (pomocnik), Marko Babic (pomocnik), Niko Kovac (pomocnik), Niko Kranjcar (pomocnik), Dado Prso (napastnik), Ivan Klasnic (napastnik)