Borussia Dortmund uległa Schalke O4 w derbach Zagłębia Ruhry. Jedyną bramkę dla drużyny mistrza Niemiec zdobył Robert Lewandowski. Dzięki niej Polak został liderem klasyfikacji strzelców niemieckiej ekstraklasy.

Schalke 04 objęło prowadzenie już w 11. minucie po uderzenia Juliana Draxlera. W 35. na 2:0 podwyższył strzałem głową Holender Klaas-Jan Huntelaar. Przy obu asystował Japończyk Atsuto Uchida.

Lewandowski zdobył bramkę podczas występu w siódmym kolejnym meczu ligowym. W 59. minucie otrzymał dokładnie podanie od Jakuba Błaszczykowskiego i płaskim strzałem z 14 metrów pokonał Timo Hildebranda. W końcówce spotkania miał świetną okazję do wyrównania, ale jego uderzenie instynktownie obronił bramkarz gospodarzy.

Porażka Borussii nie zmieniła jej lokaty w tabeli, bo w tej kolejce rozgrywek punktów nie zdobył też Bayer Leverkusen, który uległ na wyjeździe FSV Mainz 0:1.