Agnieszka Radwańska awansowała do 1/8 finału turnieju WTA w Pekinie. W meczu drugiej rundy polska tenisistka pewnie wygrała z Chinką Jie Zheng 6:1, 6:4. Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Szwedka Sofia Arvidsson.

Po zwycięskim turnieju w Tokio Radwańska nie zwalnia tempa. Zawody w Pekinie rozpoczęła od drugiej rundy. W pierwszej dostała wolny los, bo grała w finale imprezy w stolicy Japonii. Tam pokonała Rosjankę Wierę Zwonariewą i wygrała cały turniej. Przeniosła się do Pekinu, gdzie w pierwszym spotkaniu zmierzyła się z Jie Zheng. Chinka jest notowana w rankingu WTA na 72. miejscu, Radwańska jest obecnie dwunasta.

Polka rozpoczęła spotkanie perfekcyjnie. Grała właściwie bezbłędnie i nie pozwalała rywalce na złapanie właściwego rytmu. Z łatwością wygrywała swoje gemy serwisowe i dwukrotnie przełamała podanie Chinki. Błyskawicznie wyszła na prowadzenie 5:0 i w pierwszym secie oddała Zheng tylko jednego gema.

Początek drugiego seta zapowiadał dużo bardziej wyrównaną walkę. Obie tenisistki przełamywały wzajemnie swoje podania, ale Chinka wykorzystała jednego break pointa, a Polka dwa. Przy stanie 3:2 dla Radwańskiej Zheng prowadziła w szóstym gemie 40:0, ale Polce udało się odrobić straty i to chyba był decydujący moment w tym secie. Co prawda Chinka walczyła do samego końca, zdołała jeszcze wygrać dwa gemy, ale to wszystko, na co było ją stać.

Kolejną rywalką Polki będzie Sofia Arvidsson. Szwedka w pierwszej rundzie sensacyjnie wyeliminowała triumfatorkę Wimbledonu Czeszkę Petrę Kvitovą. Jeszcze dziś przed Polką mecz w turnieju deblowym. Radwańska i Słowaczka Daniela Hantuchova zagrają z Australijką Jarmilą Gajdosovą i Słowenką Andreją Klepac.