Mecz o piłkarski Superpuchar Niemiec pomiędzy Borussią Dortmund i Bayernem Monachium odbędzie się 13 sierpnia na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Może to być pierwsze oficjalne spotkanie, w którym w barwach bawarskiej drużyny wystąpi Robert Lewandowski.

Lewandowski doceniony przez piłkarzy

Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w ankiecie magazynu "Kicker" na najlepszych piłkarzy sezonu 2013/14 w niemieckiej ekstraklasie. Zawodnicy Bundesligi wyżej ocenili tylko jego klubowego kolegę z Borussii Dortmund Marco Reusa. czytaj więcej

Początkowo mecz miał się odbyć cztery dni wcześniej, ale władze ligi (DFL) zdecydowały się na przesunięcie terminu, by dać więcej odpoczynku graczom, którzy będą występować w mistrzostwach świata w Brazylii.

Spotkanie odbędzie się już o 18, by nie kolidować z wieczornymi rozstrzygnięciami w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy, które w tym czasie trwać będą w Zurychu - podał prezes DFL Andreas Rettig.

Robert Lewandowski od 1 lipca będzie piłkarzem Bayernu, natomiast przez ostatnie cztery lata reprezentował barwy BVB. Jego przejście do drużyny jednego z największych rywali budziło skrajne emocje.