Artur Sobiech i Ludovic Obraniak zdobyli bramki w niedzielnych meczach Bundesligi i Ligue 1. Sobiech trafił w wygranym przez Hannover spotkaniu ze Stuttartem 4:2. Obraniak strzelił gola i miał asystę w meczu Bordeaux z Lorient 4:0. W sobotę po dwie bramki zdobyli Robert Lewandowski i Adrian Mierzejewski.

Hannover 96 wygrał swoje wyjazdowe spotkanie ze Stuttgartem 4:2, choć do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Sobiech zdobył kontaktową bramkę w 57. Minucie. Niedługo potem trener Mirko Slomka wprowadził w jego miejsce Mohammeda Abdellaouego. Norweg zdążył wpisać się na listę strzelców dwukrotnie - kilkadziesiąt sekund po wejściu na plac gry i kilka minut później, kiedy umieścił piłkę w siatce z rzutu karnego.

Niezbyt udany debiut w barwach Bayeru Leverkusen zaliczył Sebastian Boenisch. Obrońca piłkarskiej reprezentacji Polski wystąpił po raz pierwszy w tym sezonie niemieckiej ekstraklasy. Niestety, jego zespół przegrał z VfL Wolsburg 1:3. Boenisch, który od czasu upłynięcia kontraktu z Werderem Brema pozostawał bez klubu, pojawił się na boisku na początku drugiej połowy, przy stanie 0:3. Kilkadziesiąt sekund później sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

2 gole "Lewego"

W sobotę dwa gole w starciu Borussii Dortmund z Augsburgiem (3:1) strzelił Robert Lewandowski. Pierwszy raz na listę strzelców wpisał się w 51. minucie, kiedy wymienił piłkę z Mario Goetzem i pokonał bramkarza rywali. 20 minut przed końcem spotkania podwyższył na 3:0, a chwilę potem trener Juergen Klopp zdecydował się zdjąć 24-letniego napastnika z boiska. Zastąpił go Julian Schieber.

W lidze francuskiej Ludovic Obraniak zdobył bramkę i miał asystę w barwach Girondins Bordeaux w wygranym 4:0 wyjazdowym meczu  z Lorient. Polak powrócił do składu "Żyrondystów" po krótkiej przerwie spowodowanej kontuzją uda. To czwarte trafienie w obecnym sezonie ligowym 28-letniego pomocnika, który przeciwko Lorient grał 79 minut - później zmienił go Francuz David Bellion. "Ludo" wpisał się na listę strzelców w 33. minucie, podwyższając na 2:0, a w drugiej połowie asystował przy trafieniu Henriego Saiveta. Dzięki zwycięstwu, Bordeaux awansowało na piąte miejsce w tabeli.

W sobotę dwie bramki strzelił Adrian Mierzejewski. Grający w Turcji Polak trafił w meczu z Akhisarem Belediyespor, a jego Trabzonspor wygrał 3:1. To było drugie i trzecie trafienie piłkarza reprezentacji Polski w tym tygodniu i sezonie.