Kenijczyk John Sammy Kibet i Ukrainka Swietłana Stanko zostali zwycięzcami 33. edycji Maratonu Warszawskiego. W imprezie wystartowało 4157 osób z blisko 50 krajów.

Triumfator pokonał liczącą 42,195 km i prowadzącą ulicami Warszawy trasę w czasie 2:08.17, co jest rekordem tej imprezy. To także rezultat lepszy od rekordu Polski, za co w nagrodę otrzymał samochód. Najlepszy z Polaków Artur Kozłowski był czwarty na mecie z czasem 2:14.01.

Ukrainka Swietłana Stanko wygrała z czasem 2:31.28. Trzecia była posiadająca od kilku dni polskie obywatelstwo Olga Kalendarowa-Ochalolga - 2:37.58.

Towarzyszący maratonowi Bieg Olimpijski na dystansie 8 km - zorganizowany dla uczczenia pamięci prezesa PKOl Piotra Nurowskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej - wygrał Daniel Formela z Gdyni.