Osiem ekip wystąpi w sobotnim konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy. W zespole biało-czerwonych wystąpią: Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Kamil Stoch.

W porównaniu ze składem, który walczył wczoraj, w ekipie Polaków nastąpiła jedna zmiana. Zniszczoł zastąpi Dawida Kubackiego.

W drużynowych konkursach Pucharu Świata w sezonie 2014/15 Polacy nie stawali na podium. W pierwszym konkursie 22 listopada 2014 roku w Klingenthal zajęli dziewiąte miejsce. Wygrali Niemcy przed Japonią i Norwegią.

Drugi 17 stycznia w Zakopanem biało-czerwoni ukończyli na piątej pozycji, ponownie triumfowali Niemcy przed Austrią i Słowenią. Ostatniego dnia stycznia w Willingen wygrała Słowenia przed Niemcami i Norwegią. Polska była ostatnia - 11.

Najlepiej podopieczni trenera Łukasza Kruczka zaprezentowali się w 7 marca w Lahti, gdzie zajęli czwartą lokatę. Wygrali Norwegowie przed Niemcami i Japonią.

Za to w lutym w mistrzostwach świata w Falun Polacy wywalczyli brązowy medal. Tam wystąpili w składzie Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Kamil Stoch. Najlepiej wypadł Stoch, który w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej był trzeci.

Dziś początek zawodów o 10. Godzinę wcześniej zaplanowano serię próbną.