Łukasz z Bydgoszczy i Dawid z Nowego Targu dostaną od RMF FM oryginalne koszulki hokejowej reprezentacji Polski z autografami zawodników! Na pięć tygodni przed MŚ Dywizji IA w Krakowie pytaliśmy Was, jaki wynik kadry uznacie za sukces.

"Bójki są wskazane!" - mówi RMF FM - drobna skądinąd - wokalistka zespołu Brathanki Agnieszka Dyk. Jak dołączyła do Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich i kto jest jej idolem? Przeczytajcie! czytaj więcej

Nasi hokeiści w ubiegłym roku wywalczyli awans na zaplecze światowej Elity, a w kwietniu zmierzą się w Kraków Arenie z reprezentacjami Ukrainy, Kazachstanu, Włoch, Węgier i Japonii. Jakie mają szanse? Absolutnie nie należymy do faworytów, ale też nie należymy do tych, którzy powinni walczyć o utrzymanie. Te zespoły, które do Krakowa przyjeżdżają, są bardzo wyrównane, nie ma w tym gronie ani jednego, który byłby zespołem do bicia. Nie ma też stuprocentowych faworytów. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że Kazachowie czy Ukraińcy grają w lepszych ligach, że często są lepiej indywidualnie wyszkoleni - ale tutaj ważny będzie tzw. team spirit, to, co się wydarzy w zespole. Może być ciężko wygrać wszystkie mecze, nie wiadomo, które zespoły z którymi potracą punkty. Każdy mecz będzie tym najważniejszym - mówił niedawno w rozmowie z RMF FM Mariusz Czerkawski. PRZECZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ!

Na pięć tygodni przed startem mistrzostw zapytaliśmy Was, jak Wy oceniacie szanse podopiecznych Jacka Płachty? Czy za sukces uznacie tylko awans do Elity, miejsce w środku stawki czy może już samo utrzymanie w grupie A?

Na Wasze komentarze czekaliśmy od sobotniego poranka, zabawę zamknęliśmy dzisiaj o godzinie 10.

Później jury złożone z dziennikarzy RMF FM rozpoczęło obrady i po burzliwych dyskusjach zdecydowało, że koszulki hokejowej reprezentacji Polski z autografami zawodników powędrują do Łukasza z Bydgoszczy i Dawida z Nowego Targu.

Oto zwycięskie komentarze:

Łukasz z Bydgoszczy: Środek stawki jest całkowicie realny. Awans byłby ogromnym sukcesem !!! A po prostu sukcesem będzie dla mnie walka każdej piątki o każdy skrawek każdej tercji :) Od dłuższego czasu w kadrze widać wielkie zaangażowanie i chęć gry. I jeżeli to zostanie utrzymane - ten "duch" w zespole - to będzie prawdziwy sukces, który z pewnością prędzej czy później doprowadzi polski hokej do elity. W to głęboko wierzę.

Dawid z Nowego Targu: Typuję miejsce w środku stawki. Sukcesem będzie zajęcie miejsca czwartego. Nie zapominajmy, że jesteśmy beniaminkiem w tej grupie i nie da się zrobić nagłego przeskoku poziomu w tak krótkim czasie. Kazachstan to z pewnością faworyt. Włosi gdy zostaną wzmocnieni zawodnikami zza oceanu także będą bardzo mocną drużyną. Tak wygrywaliśmy z nimi ostatnio mecze, ale Italia ani razu nie zagrała najmocniejszym składem. Możemy ewentualnie powalczyć o trzecią lokatę z Węgrami, ale z Madziarami zawsze gra nam się bardzo ciężko. Utrzymajmy się w grupie A i potem stopniowo walczmy o coraz lepsze lokaty.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim hokejowym kibicom dziękujemy za udział w naszej zabawie!


ZOBACZCIE WPISY WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW NASZEJ ZABAWY:(md)