Synoptycy pocieszają, że w tym tygodniu nie będzie tak obfitych opadów śniegu jak ostatniej doby. Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, bardzo intensywne opady i silny wiatr osłabną w ciągu kilkunastu godzin. Potem na zachodzie kraju ma być lekka odwilż, na wschodzie niewielki mróz.

Synoptyk Małgorzata Tomczyk mówi, że jedyne, co może być groźniejsze, to marznące opady w zachodniej części Polski. Tam może padać deszcz ze śniegiem lub marznąca mżawka.

Zima zaatakowała niemal w całej Polsce. Na skutki nie trzeba było długo czekać. W wielu miejscach drogi są zasypane i nieprzejezdne. Reporterzy RMF FM i słuchacze na Gorącą linię RMF FM przesyłają nam informacje o odciętych od świata miejscowościach. Problemy mają także podróżujący koleją. czytaj więcej

Odwilż natomiast nie wpłynie na pogorszenie sytuacji powodziowej. Trzeba się jednak liczyć z lokalnymi podtopieniami w miejscach, w których na rzekach tworzą się lodowe zatory. Dziś stan alarmowy przekroczony jest tylko w jednym miejscu na Odrze, stan ostrzegawczy w 13 miejscach w całym kraju.

Jednak mimo że wkrótce pogoda się poprawi, na razie zima wciąż daje się we znaki. Śnieżyce i wichury przyniósł do Polski niż "Miriam" znad Danii.

Z powodu zamieci na drogach tworzą sie zaspy. Nie przejedziecie między innymi drogą krajową numer 8 z Kłodzka do przejścia granicznego z Czechami w Kudowie Zdroju oraz krajową 33 z Bystrzycy Kłodzkiej do przejścia w Boboszowie.

Część miejscowości w kraju nadal jest odcięta od świata. Często jedyna komunikacja - to wciąż działające łącza internetowe. Słuchacz RMF FM z nowosądeckiego pisze: w okolicach Grybowa, Wilczysk i Wojnarowej tak mocno wieje, że chodzenie sprawia olbrzymie problemy. Zawiewa śnieg na drogi, a piaskarek jak na lekarstwo

Jeśli masz zdjęcia z zaśnieżonej Polski, stoisz w korku, nie możesz przejechać zaśnieżoną drogą?

Czekamy na sygnał od Ciebie. Pisz na Gorącą Linię RMF FM