Policja z Manchesteru opublikowała nowe zdjęcie Salmana Abediego, który dokonał samobójczego zamachu po koncercie Ariany Grande w Manchesterze. W ataku zginęły 22 osoby, a blisko 120 zostało rannych.

Na zdjęciu z dnia zamachu Abedi ma ze sobą dużą niebieską walizkę na kółkach. Jak podaje policja, mężczyzna był z nią widziany w centrum Manchesteru, nie została ona jednak użyta w ataku. 

Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy widzieli Abediego w dniach przed zamachem - chodzi zwłaszcza o okres od 18 do 22 maja. Podkreśla, że nie ma informacji, by w walizce mogło znajdować się coś niebezpiecznego, jednak osoba, która ją znajdzie, proszona jest o ostrożność i natychmiastowy kontakt. 

W komunikacie podkreślono, że służby cały czas czekają na zdjęcia i filmy, które mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności zamachu. Można je przesyłać za pośrednictwem specjalnej internetowej platformy. 

Wieczorem 22 maja Abedi zdetonował bombę po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena. Służby prowadzące śledztwo w tej sprawie przekazały, że rozbiły znaczną część siatki Abediego, ale spodziewają się, że dojdzie do dalszych zatrzymań.

(mn)