W rozmowie z "Polską The Times" poseł lewicy Bartosz Arłukowicz stwierdził, że kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski popełnia wiele błędów w kampanii wyborczej i ma wrażenie, że dopiero teraz poznajemy jego prawdziwe oblicze.

Nie podoba mi się Komorowski, którego poznajemy" - przyznaje Bartosz Arłukowicz. Poczynając od gaf, których można naliczyć całe mnóstwo, poprzez w ogóle, patriarchalny styl uprawiania polityki. Mam wrażenie, że Bronisław Komorowski uważa, że stanowisko prezydenta i wygrana w tych wyborach po prostu mu się należą. Nie podejmuje próby debaty publicznej, nie zajmuje stanowiska w najważniejszych sprawach czy kwestiach dotyczących polskiej polityki i gospodarki. Tak naprawdę nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ukrywa przed nami swoje poglądy - mówi Arłukowicz.

Jego zdaniem, Komorowskiemu zdecydowanie lepiej wychodzi prowadzenie obrad Sejmu wtedy, kiedy wszystko ma napisane w punktach na kartkach. Problemy zaczynają się, kiedy musi zacząć mówić to, co naprawdę myśli.