Na plaży w Juracie odnaleziono ciało mężczyzny, którego trzy dni temu porwały morskie fale. Informację o tym dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

W poniedziałek mężczyzna wypoczywał na niestrzeżonej plaży w Jastarni w towarzystwie dwóch kolegów. W pewnym momencie mężczyźni zdecydowali się na wejście do wody. Jeden z nich o własnych siłach wyszedł później na brzeg, ale pozostali nie mieli tyle szczęścia. Mężczyźni zostali porwani przez fale. Jednego z nich wyciągnęli z wody ratownicy WOPR, ale mimo podjętej reanimacji zmarł. Drugiego nie udało się odnaleźć i po kilku godzinach przerwano akcję ratunkową. To właśnie jego ciało odnaleziono dziś na plaży.

Osoby wypoczywające nad wodą powinny korzystać ze strzeżonych kąpielisk i nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu - podkreślają ratownicy. Przypominają, że dzieci powinny kąpać się tylko pod opieką dorosłych w nadmuchiwanych kołach lub rękawkach - najlepiej w odblaskowych, dobrze widocznych, kolorach. Zawsze należy, czy wypożyczany sprzęt do pływania nie przecieka, czy wiosła są sprawne, a na wyposażeniu jest wystarczająca liczba kamizelek.