Agnieszka Radwańska przegrała z Dominiką Cibulkovą w ćwierćfinale tenisowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w Miami. Mecz trwał 2 godziny i 41 minut. Tym samym nie udało się jej zrewanżować za porażkę w Australian Open. W styczniu Słowaczka wygrała z Polką w półfinale tej wielkoszlemowej imprezy.

Agnieszka Radwańska w 10. gemie drugiego seta miała trzy piłki meczowe, ale nie wykorzystała żadnej z tych szans na zakończenie spotkania.

W meczach 1/8 finału turnieju w Miami Agnieszka Radwańska (nr 3) pokonała Ukrainkę Elinę Switolinę 7:6 (7-5), 5:7, 6:2, a Cibulkova (10) wygrała z Amerykanką Venus Williams (29) 6:1, 5:7, 6:3.
Dwa miesiące temu w półfinale Australian Open w Melbourne - krakowianka przegrała 1:6, 2:6. Z kolei w finale Cibulkova przegrała z Chinką Na Li.

W półfinale w Miami Cibulkova zagra z Caroline Wozniacki lub Na Li. Półfinalistka turnieju w Miami otrzyma czek na ponad 190 tysięcy dolarów i 390 punktów do rankingu.

Radwańska po raz piąty z rzędu dotarła do 1/4 finału tej imprezy. Na tym etapie zakończyła udział w 2010 i 2011 roku, dwa lata temu wygrała, a przed rokiem odpadła w półfinale.