Urszula Radwańska przegrała z najwyżej rozstawioną Dominiką Cibulkovą 3:6, 4:6 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego WTA Tour na ziemnych kortach w Acapulco. Polka nie grała od prawie pięciu miesięcy z powodu kontuzji i operacji barku. Niestety, swój mecz przegrał też Łukasz Kubot.

Urszula Radwańska ostanie spotkanie w imprezie cyklu WTA, przed długą przerwą, rozegrała 1 października. Odpadła w drugiej rundzie zawodów w Pekinie. W połowie października w Los Angeles przeszła zabieg barku. Nie zdążyła się wykurować na styczniowy wielkoszlemowy Australian Open, ale na początku roku wznowiła treningi na korcie. Wtedy też jej szkoleniowcem został Czech Martin Fassati, który w przeszłości pracował m.in. z Łukaszem Kubotem.

Radwańska przed powrotem na kort trenowała m.in. w Los Angeles. Na Facebboku napisała, że ćwiczyła od szóstej rano. W Midland wystartowała w turnieju niższej rangi i dotarła do ćwierćfinału. W Acapulco nie miała szczęścia w losowaniu, bo trafiła na słowacką finalistkę Australian Open. Obie zawodniczki rywalizowały ze sobą po raz siódmy; Cibulkova odniosła piąte zwycięstwo.

Kubot wyeliminowany w singlu

Łukasz Kubot przegrał z Davidem Goffinem 4:6, 6:2, 4:6 w pierwszej rundzie w Acapulco. Belg dostał się do zawodów głównych z kwalifikacji. Kubot w ostatnich latach regularnie występuje w Acapulco. O ile w grze pojedynczej jego najlepszym wynikiem jest ćwierćfinał w 2011 roku, to w deblu może pochwalić się większymi sukcesami. W 2009 roku, w parze z Austriakiem Oliverem Marachem, dotarł do finału, a w kolejnej edycji wspólnie wygrali turniej. Osiągnięcie z 2010 roku lubinianin powtórzył rok temu, gdy partnerował mu Hiszpan David Marrero.

Tym razem Polak gra ze Szwedem Robertem Lindstedtem i są rozstawieni z numerem pierwszym. Triumfatorzy wielkoszlemowego Australian Open spotkanie pierwszej rundy wygrali walkowerem, z powodu kontuzji   Austriaka Juergena Melzera (zgłoszony z Bułgarem Grigorem Dimitrowem).