Na drugiej rundzie zakończyła się przygoda Magdy Linette z tuniejem singlistek na Wimbledonie. Polka przegrała 3:6, 3:6 z Niemką polskiego pochodzenia, Angelique Kerber.

W pierwszej rundzie Linette wyeliminowała Meksykankę Fernandę Contreras, ale rozstawionej z numerem 15. Kerber Polka już nie dała rady.

Spotkanie trwało blisko półtorej godziny.

W pierwszym secie wyrównanej rywalizacji szala na korzyść Kerber przechyliła się dopiero w ósmym gemie, gdy rywalka przełamała polską zawodniczkę. Po chwili wykorzystała własne podanie i wygrała seta 6:3.

Na otwarcie drugiej partii Kerber przełamała Linette, ale nasza tenisistka natychmiast odrobiła straty. Decydujący był siódmy gem, gdy niemiecka zawodniczka ponownie przełamała Polkę i nie oddała prowadzenia już do końca.

Kerber to triumfatorka Wimbledonu z 2018 roku. Był to jej drugi mecz i druga wygrana z Linette w karierze.