Iga Świątek awansowała do 1/8 finału turnieju Rolanda Garrosa w Paryżu. Pokonując w trzeciej rundzie reprezentantkę Czarnogóry Dankę Kovinić 6:3, 7:5, Polka wygrała 31. spotkanie z rzędu. Rywalka jednak postawiła trudne warunki.

Po wygraniu tegorocznych turniejów w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie Świątek jest na dobrej drodze, by po raz drugi w karierze wygrać wielkoszlemowe rozgrywki na kortach Rolanda Garrosa.

W spotkaniu trzeciej rundy polska liderka światowego rankingu pokonała Kovinić, choć rywalka tanio skóry nie sprzedała. Mecz trwał blisko półtorej godziny.

W bardzo długim gemie numer dwa Świątek przełamała rywalkę, a po chwili odskoczyła na 3:0 i 4:1. Kovinić jednak odrobiła część strat, wygrywając kolejne dwa gemy. Nasza tenisistka szybko jednak uciekła rywalce, znów ją przełamując, a następnie wygrała swój gem serwisowy do zera i cieszyła się z wygranej 6:3 pierwszej partii, która trwała 42 minuty.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia będącej na 95. miejscu w światowym rankingu Czarnogórzanki. Potem zaczął się koncert Polki, która błyskawicznie wygrała cztery gemy z rzędu. Wtedy rozpoczęły się niespodziewane kłopoty Świątek. Kovinić przełamała ją dwukrotnie, w tym raz do zera, i doprowadziła do stanu 4:4. Rozpędzona Kovinić bez straty punktu wygrała swoje podanie i prowadziła już 5:4. Świątek wyrównała przy swoim serwisie, a za moment sama przełamała przeciwniczkę i objęła prowadzenie 6:5. Polka serwowała po zwycięstwo w meczu i nie zmarnowała tej szansy, wygrywając drugą odsłonę 7:5.

Rywalką Igi Świątek w 1/8 finału będzie Chinka Zheng Qinwen.