Hubert Hurkacz odpadł w trzeciej rundzie turnieju ATP 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Rozstawiony z numerem 12. polski tenisista przegrał z Chorwatem Borną Coricem (nr 17.) 6:7 (3-7), 3:6.

Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie miał tzw. wolny los, a w drugiej pokonał Francuza Richarda Gasqueta 6:7 (9-11), 6:4, 7:5.

Trwające ponad półtorej godziny spotkanie było wyrównane, ale Coric był lepszy w kluczowych momentach. Za taki z pewnością można uznać tie-break pierwszego seta. Chorwat szybko przejął w nim inicjatywę. Hurkacz zdobył co prawda pierwszy punkt, ale z sześciu kolejnych pięć padło łupem Corica, który chwilę później wykorzystał pierwszą piłkę setową.

O wygranej w drugiej partii zadecydowało natomiast jedyne przełamanie w ósmym gemie. W następnym Chorwat serwując na zwycięstwo zamknął spotkanie po czwartej piłce meczowej.

Podopieczny trenera Craiga Boyntona miał swoje szanse, ale ich nie wykorzystał. Hurkacz  zmarnował dwa break pointy w trzecim gemie drugiego seta, a także kolejny w dziewiątym, gdy zaciekle bronił się przed porażką.

Hurkacz mierzył się z Coricem po raz czwarty w karierze i poniósł trzecią porażkę.