Hubert Hurkacz zagra w niedzielę o tytuł w turnieju ATP w Bazylei. W sobotnim dramatycznym półfinale Polak pokonał Francuza Ugo Humberta 6:4, 3:6, 7:6 (7:5). Finałowym rywalem Hurkacza będzie Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime.

Wyrównane spotkanie półfinałowe trwało ponad dwie i pół godziny.

Hurkacz przy prowadzeniu 5:4 w trzecim secie nie wykorzystał dwóch piłek meczowych, a zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w tie-breaku.

Tuż przed końcem Polak doznał kontuzji dłoni i był opatrywany przez fizjoterapeutę, ale nie dał sobie wydrzeć wygranej.

Polak rywalizował do tej pory z Humbertem tylko raz - w zeszłym roku w Halle pokonał go w dwóch setach.

Finałowym rywalem Hurkacza będzie Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime (nr 6.), który w sobotę pokonał najwyżej rozstawionego, Duńczyka Holgera Rune 6:3, 6:2. Finał rozpocznie się w niedzielę o 15.30.

Hubert Hurkacz w turnieju ATP Finals?

Bez względu na wynik finału Hurkacz w poniedziałkowym notowaniu światowego rankingu nadal będzie zajmował 11. pozycję. Co ważniejsze jednak wciąż liczy się w walce o udział w kończącym sezon turnieju masters - ATP Finals w Turynie (12-19 listopada) - z udziałem ośmiu najlepszych zawodników roku.

Sobotnie zwycięstwo pozwoliło mu awansować w tym zestawieniu na dziewiątą pozycję. Ósmego Rune w Bazylei już na pewno nie wyprzedzi, nawet jeśli Duńczyk przegrałby półfinał, a Hurkacz triumfował w finale.