Hubert Hurkacz nie zwalnia tempa. Po triumfie w zawodach w Estoril Polak awansował do drugiej rundy turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo, pokonując Brytyjczyka Jacka Drapera 6:4, 3:6, 7:6(7-2). Spotkanie nie było jednak łatwą przeprawą dla polskiego tenisisty.

Rywalizacja Huberta Hurkacza z Jackiem Draperem trwała blisko dwie i pół godziny.

Kolejnym rywalem polskiego tenisisty będzie Hiszpan Roberto Bautista-Agut.

Mocny początek i tie-break na koniec meczu

Polak do turnieju w Monako przystąpił tuż po zwycięstwie w imprezie w Estoril, gdzie zdobył pierwszy w karierze tytuł na kortach ziemnych.

Co prawda dwa pierwsze gemy wtorkowego pojedynku były wyrównane, jednak to ósmy w światowym rankingu Hurkacz wyszedł z nich zwycięsko, szybko przełamując przeciwnika i obejmując prowadzenie 3:0. Brytyjczyk, zajmujący 39. miejsce w zestawieniu ATP, w drugiej części premierowej odsłony opanował nerwy, zaczął grać lepiej, w wyniku czego odrobił stratę przełamania i doprowadził do wyrównania 4:4. Końcówka należała jednak do Polaka, który pewnie utrzymał swoje podanie i wygrał ostatniego gema przy serwisie rywala.

Na początku drugiego seta między tenisistami ponownie wywiązała się wyrównana walka, ale tym razem to Draper jako pierwszy zanotował przełamanie i objął prowadzenie 4:2. W końcówce ponownie wygrał gema przy podaniu wrocławianina i całą partię 6:3, doprowadzając do decydującej odsłony.

Trzeciego seta lepiej otworzył wyżej notowany zawodnik, który na początku zanotował przełamanie. Polak serwował później na zwycięstwo w meczu, jednak Brytyjczyk dość pewnie wygrał gema przy jego serwisie i o wyniku, tradycyjnie w ostatnich spotkaniach z udziałem Hurkacza, decydował tie-break. Wrocławianin zdominował ostatnie minuty pojedynku.

Mecz Hurkacz - Bautista-Agut w drugiej rundzie

W drugiej rundzie rywalem Polaka będzie Bautista-Agut, który wyeliminował Argentyńczyka Facundo Diaza Acostę 6:2, 6:4. W bezpośredniej rywalizacji Hiszpan, który zajmuje 90. miejsce w rankingu ATP, prowadzi 3-2, jednak dwa ostatnie mecze w 2023 roku wygrał wrocławianin.

W Księstwie Hurkacz startuje także w deblu wraz z Holendrem Tallonem Griekspoorem. W 1. rundzie w środę zmierzą się z Argentyńczykami Francisco Cerundolo i Tomasem Etcheverrym.

Hurkacz z awansem w rankingu ATP

W poniedziałek Hurkacz awansował z 10. na ósme miejsce w światowym rankingu tenisistów. Liderem jest Serb Novak Djoković, który rozpoczyna 420. tydzień na czele listy ATP, śrubując własny rekord. Drugą pozycję zajmuje Włoch Jannik Sinner, a trzecią Hiszpan Carlos Alcaraz.

Hurkacz awans w rankingu zawdzięcza wygranej w turnieju w portugalskim Estoril. Ósma pozycja jest jego najwyższą w karierze. Pierwszy raz przesunął się na nią w styczniu.