Włosi wygrali w Gdańsku z Argentyną 3:0 (25:17, 25:13, 25:14) i awansowali do półfinału Ligi Narodów siatkarzy. O finał zagrają z Amerykanami, którzy wcześniej w środę pokonali Francuzów 3:2.

Drugi ćwierćfinał tegorocznej edycji Ligi Narodów w przeciwieństwie do pierwszego był jednostronny. Aktualni mistrzowie świata zdominowali Argentyńczyków i bez problemów wygrali w trzech setach. Mecz trwał zaledwie 67 minut.

Włosi w półfinale dołączyli tym samym do Amerykanów, którzy w zaciętym spotkaniu zrewanżowali się Francuzom za porażkę w ubiegłorocznym finale rozgrywek i pokonali ich 3:2.

Biało-czerwoni powalczą o półfinał z Brazylią w czwartek o godz. 20. Trzy godziny wcześniej Japonia zmierzy się ze Słowenią.