Kilkaset informacji i zdjęć, kilkadziesiąt filmów ukazujących niszczycielską siłę żywiołu. Cały czas otrzymujemy od Was sygnały dotyczące powodzi. Poniżej znajdziecie aktualizowaną na bieżąco informację o zagrożeniach, apele o pomoc i oferty pomocy. Poinformujcie nas i innych!

Jeżeli Twoja miejscowość również ucierpiała w powodzi, daj nam znać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na zdjęcia, filmy i informacje o utrudnieniach. Informujcie o tym, jak zmienia się sytuacja. Przysyłajcie też wiadomości, gdzie i jaka pomoc jest potrzebna, a także jaki rodzaj pomocy możecie zaoferować.

Poniższe informacje pochodzą od internautów i słuchaczy. Nie wszystkie są potwierdzone przez policję i straż pożarną. Zachowujemy oryginalną pisownię.

Polska pod wodą - informacje od Was "minuta po minucie" - archiwum

12:20 - Malutka 12 pisze "jestem mieszkanką Mosiny tj. ok. 20km od Poznania. Przez centrum miasta przepływa Kanał Mosiński. Nie chcę tu siać paniki, ale w życiu nie widziałam tak podniesionej wody! Poza tym mam pewne obawy, ponieważ kanał nasz wpływa do Warty, która we wiosce oddalonej od Mosiny ok. 8 km już wylała! Są zalane pola, las. Z drugiej strony kanał wypływa z Odry. Jak Warta nabierze jeszcze na sile, to w kanale zrobi sie tzw. cofka!

12:01 Alf przesłał nam zdjęcie przeprawy promowej przez Wartę w Orzechowie Dębno

11:47 Fala kulminacyjna przechodzi właśnie przez Krosno Odrzańskie; jest mniejsza, niż zapowiadano ze względu na wał, który został przerwany w okolicach Bytomia Odrzańskiego. W okolicach Krosna Odrzańskiego wojsko umacnia wały i zasypuje dziury wykopane przez bobry - napisał do nas Piotr Garczyński. Przesłał nam także zdjęcia - zobacz galerię.