Około 600 strażaków umacnia wały przeciwpowodziowe na Wiśle i jej dopływie w powiecie tarnobrzeskim na Podkarpaciu. Ostatnia noc minęła tam spokojnie, ale IMGW ostrzega, że dziś po południu oraz w nocy na Podkarpaciu będzie mocno padać. Miejscami spadnie do 60 litrów na metr kwadratowy.

Dziś w większości regionów będzie pochmurno i deszczowo. Najgorzej jednak zapowiada się na południu kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Śląska, Małopolski i Podkarpacia ostrzeżenie najwyższego trzeciego stopnia. To oznacza podtopienia; zniszczenia zabudowań, dróg, mostów;... czytaj więcej

W regionie alarmy powodziowe obowiązują w powiatach: jasielskim, mieleckim, sanockim dla gmin: Sanok, Zarszyn i miasto Sanok; przeworskim dla gminy Gać, łańcuckim dla gmin: Białobrzegi, Czarna, Łańcut i Żołynia; dębickim dla gminy Brzostek, rzeszowskim dla gminy Boguchwała oraz w Rzeszowie.

W górnych biegach Sanu, Wisłoki i Wisłoka woda opada. Rośnie natomiast poziom wód w dolnym biegu tych rzek oraz na podkarpackim odcinku Wisły.

W wyniku podtopienia w Bukowej koło Dębicy nieprzejezdna jest droga krajowa nr 73, która prowadzi z Kielc do Jasła. Utrudnienia mogą potrwać kilka dni.

Jeżeli Twoja miejscowość również ucierpiała w ulewach, daj nam znać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na zdjęcia, filmy i informacje o utrudnieniach.