Do czterech wzrosła liczba śmiertelnych ofiar powodzi w Małopolsce. Dziś rano w potoku Zakopianka w Zakopanem odnaleziono zwłoki starszej kobiety, mieszkanki Kościeliska.

85-latka najprawdopodobniej wyszła zobaczyć, jaki jest przybór wody na pobliskim potoku. Poślizgnęła się i wpadła do wody - powiedział rzecznik zakopiańskiej policji Kazimierz Pietruch. Ciało odnalazł patrol policji w potoku na zakopiańskich Tatarach, kilka kilometrów dalej od miejsca zamieszkania ofiary.

Jak poinformował Pietruch, kobieta była widziana ostatni raz w poniedziałek. Kiedy rano do jej domu przyszedł wnuk, nie zastał kobiety.

Wcześniej informowano, że zmarła miała 55-60 lat.

Kobieta jest czwartą ofiarą powodzi w Małopolsce. Na południu Polski utonęły wcześniej trzy osoby. W powiecie tarnowskim wyłowiono z wody zwłoki 60-letniej kobiety, w powiecie bocheńskim potok porwał 45-latka, w Krakowie utonął ośmioletni chłopiec.

Wczoraj ośmiolatek, jadąc samotnie na rowerze, wpadł do wezbranego potoku w Krakowie. Mimo reanimacji, chłopca nie udało się uratować.

W miejscowości Mały Wiśnicz w pow. bocheńskim wracający ze sklepu z zakupami mężczyzna zsunął się z mostku do potoku. Prawdopodobnie chciał popatrzeć na przybór wody. Został porwany przez wezbrany nurt na oczach innych ludzi, którzy wyłowili go z wody, ale życia mężczyzny nie udało się uratować.

Inna ofiara powodzi to 60-letnia kobieta, której poszukiwano od niedzieli. Kobieta wyszła udrożnić przepust i zaginęła. W poniedziałek jej ciało znaleziono w potoku w rejonie miejscowości Uniszowa i Bistuszowa w gminie Ryglice w powiecie tarnowskim.

Jeżeli Twoja miejscowość również ucierpiała w ulewach, daj nam znać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na zdjęcia, filmy i informacje o utrudnieniach. Informujcie o tym, jak zmieniła się sytuacja od wczoraj.

Sprawdź aktualizowaną na bieżąco informację "Polska pod wodą - informacje od Was minuta po minucie". Poinformuj nas i innych! Mapa powstała na podstawie informacji nadesłanych przez słuchaczy i internautów RMF FM na Gorącą Linię.


Pokaż Powódź 2010 - 18 V 2010 na większej mapie