Sobota była pierwszym dniem OiLibya Rally w Maroko. Kierowcy którzy mieli do przejechania 275 kilometrów, zmierzyli się z trudnymi warunkami na pustyni Erg Chebbi na odcinku z Erfoud do Damia.

Martin Kaczmarski z LOTTO Team ukończył etap na miejscu 18 w klasyfikacji samochodów Pucharu Świata FIA Cross Country.

Był to odcinek trudny nawigacyjnie. Dalszą część etapu jechaliśmy w kurzu innych samochodów co dodatkowo utrudniało jazdę. W trakcie odcinka wpadliśmy w duży uskok, dobicie było na tyle silne że nadal czujemy jego konsekwencje.

W czołówce rajdu znajdują się : Orlando Terranova na miejscu pierwszym, drugie miejsce Giniel de Villiers, oraz Nasser Al-Attiyah na miejscu trzecim. Wśród zawodników  z Polski Marek Dąbrowski i Jacek Czachor zajęli miejsce 5, natomiast Miroslav Zapletal i Maciej Marton uplasowali się na pozycji 15.

W niedzielę zawodnicy po raz drugi zmierzą się z piaskami Erg Chebbi, tym razem  z Erfoud do Merzane.