Zaledwie 2 kilometry miał prolog rajdu Abu Dhabi Desert Challenge, którego trasę wyznaczono na specjalnie z tej okazji przygotowanym torze w samym centrum Abu Zabi. Jadący w barwach RMF FM Rafał Sonik pokonał pierwsze kilometry rajdowe nowego sezonu Pucharu Świata z trzecim czasem.

Sonik pojechał pewnie i taktycznie. Uzyskał trzeci czas ustępując tylko Matyasowi Somfai z Węgier oraz miejscowemu "wyjadaczowi" Mohammedowi Abu-Issa z Kataru.

To moje pierwsze kilometry oesów w nowym sezonie, dlatego zachowuję czujność i nie dociskam gazu na maksa. Dzisiaj była zaledwie rozgrzewka, bo prawdziwą pustynię i wydmy zobaczymy dopiero jutro - mówił krakowianin.

Bardzo dobrze wypadli również pozostali zawodnicy z Polski. Wśród motocyklistów Jakub Przygoński zajął 7. miejsce, a w stawce samochodów Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem uzyskali trzeci czas przejazdu. Adam Małysz z Rafałem Martonem zajęli szóstą lokatę.

W niedzielę zawodnicy pokonają 408 km -  nieco ponad 290 km stanowić będzie odcinek specjalny. Najszybsi motocykliści spodziewani są na mecie około 14:30 polskiego czasu.