Marek Dąbrowski z pilotem Jackiem Czachorem (Toyota Hilux) zajęli czwarte miejsce w Italian Baja, 5. rundzie Pucharu Świata FIM w rajdach terenowych. Zwyciężył Katarczyk Nasser al-Attiyah (Mini All4 Racing).

Katarczyk triumfował w rajdzie po raz drugi, poprzednio zwyciężył w 2008 roku. Drugie miejsce zajął Brazylijczyk Reinaldo Varela (Toyota Hilux) tracąc 1.24 do zwycięzcy, a trzecie lider klasyfikacji generalnej PŚ Rosjanin Władimir Wasiliew (Toyota Hilux) - 3.50. Polska załoga straciła do zwycięzcy 7.03.

W PŚ Wasiliew z dorobkiem 171 pkt wyprzedza al-Attiyaha - 150 oraz Varelę - 85. Dąbrowski plasuje się na czwartej pozycji - 78 pkt.

Do zakończenia rywalizacji zostało jeszcze pięć rajdów. Ósmą eliminacją będzie Poland Baja, która rozpocznie się 27 sierpnia. Ostatnią imprezą cyklu będzie pod koniec października Baja de Portalegre 500.