Uczestnicy Dakaru wjechali już na piaski pustyni Atakama. Polacy jadący samochodami poradzili sobie świetnie i wszyscy zameldowali się w pierwszej piętnastce. Jadący w barwach RMF FM Rafał Sonik kolejny raz dotarł na metę jako trzeci.

We wtorkowy poranek motocykliści i quadowcy jako pierwsi ruszyli na pustynię. Jakub Przygoński w pierwszej, kamienistej sekcji zostawał nieco za plecami rywali i dopiero w drugim - piaszczystym i wydmowym fragmencie zaczął odrabiać straty. Niestety nie udało mu się powtórzyć wyniku z poprzednich dni i tym razem uplasował się poza pierwszą „dziesiątką” (13. Miejsce).

Jadący w barwach RMF FM Rafał Sonik w końcówce przesunął się na drugie miejsce, ale ostatecznie dogonił go Ignacio Casale. Krakowianin zdołał odrobić tylko 27 sekund do Sergio Lafuente i tak w 9. etapie, jak i „generalce”, przy jego nazwisku widnieje cyfra „3”.

Fantastycznie poradzili sobie polscy kierowcy samochodów. Adam Małysz na finiszu okazał się szybszy nawet od Krzysztofa Hołowczyca. Przyjechał ponad 41 minut za Peterhanselem, który w Iquique zameldował się najszybciej i uplasował się na 6. miejscu. Tuż za nim dojechał 44 sekundy wolniejszy „Hołek”. Marek Dąbrowski i Jacek Czachor 422 km oesu pokonali niewiele wolniej, zajmując 10. pozycję. Pięć minut później, z 13. czasem na metę wpadło Mini Martina Kaczmarskiego, który w klasyfikacji generalnej skoczył o dwie pozycje i jest 12.