To nie był nasz dzień, ale Szwajcaria nie zasłużyła na zwycięstwo. Zagrali bardzo defensywnie i czyhali jedynie na kontry - selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Vicente del Bosque z trudem krył rozczarowanie po porażce 0:1 ze Szwajcarią.

My staraliśmy się wygrać to spotkanie w nasz tradycyjny sposób i w drugiej połowie graliśmy bardzo dzielnie, ale nie byliśmy w stanie strzelić bramki. Ta porażka zmusza nas do wygrania obu pozostałych meczów, nie ma innej opcji. Ale mistrzostwa świata jeszcze się nie zakończyły - oznajmił Del Bosque.

"La Seleccion" kolejne spotkanie mundialu rozegra w poniedziałek, a jej przeciwnikiem będzie Honduras. W drugim meczu grupy H piłkarskich mistrzostw świata, reprezentacja Hiszpanii przegrała ze Szwajcarią 0:1. Bohaterem meczu, a zarazem katem Hiszpanów został Gelson Fernandez, który w 52. minucie konfrontacji pokonał Ikera Casillasa.