Argentyńscy kibice stracili zaufanie do Diego Maradony. Z ankiet przeprowadzonych przez media wynika jednoznacznie, że nie chcą, by pozostał na stanowisku trenera reprezentacji. Powodem takiego spadku popularności słynnego byłego piłkarze jest przegrana Argentyny z Niemcami w ćwierćfinale mistrzostw świata.

W ankiecie dziennika "Ole" wzięło udział aż 61 tysięcy kibiców, z których 59 procent była przeciwna temu, by Maradona nadal pełnił rolę szkoleniowca drużyny narodowej. W podobnych sondach opublikowanych przez dzienniki "Clarin" i "La Nacion" odsetek niezadowolonych z pracy Diego Maradony był jeszcze wyższy - odpowiednio 60 i 68 procent.

Z internetowych opinii wynika, że fani są wściekli na Maradonę nie tylko za brak odpowiedniej taktyki i planu B w przypadku, gdy zespół przegrywał, ale i pomijanie zawodników Interu Mediolan, który w tym roku wygrał Ligę Mistrzów, Serie A i zdobył Puchar Włoch.

W Interze występują napastnik Diego Milito, który w RPA był rezerwowym oraz Javier Zanetti i Esteban Cambiasso, którzy nie zyskali uznania Maradony i nie znaleźli się w kadrze na mundial.