Napastnik Nicolas Anelka ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery - donosi serwis "Sky Sports News". Wcześniej doświadczony snajper został wyrzucony z francuskiej kadry przebywającej na mistrzostwach świata w RPA. Piłkarz zaatakował bowiem trenera "Trójkolorowych" Raymonda Domenecha w przerwie przegranego przez Francuzów meczu z Meksykiem.

Według doniesień francuskiej prasy Anelka agresywnie zareagował na pytanie selekcjonera reprezentacji Francji o jego postawę na boisku w pierwszej połowie spotkania i informację, że nie wybiegnie na murawę w drugiej części meczu. Napastnik Chelsea Londyn nie pojawił się także na sobotnim treningu zespołu.

Szefowie Francuskiej Federacji Piłkarskiej potwierdzili informację o wyrzuceniu zawodnika z obozu, natomiast sam Anelka podjął decyzję o ostatecznym rozstaniu z kadrą narodową. W seniorskiej reprezentacji 31-letni piłkarz grał od 22 kwietnia 1998 r., gdy zadebiutował w meczu ze Szwecją.

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.