Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart i Justyna Święty zajęły siódme miejsce w finale sztafety 4x400 m na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Polki uzyskały czas 3.27,28. Zwyciężyły reprezentantki USA - 3.19,06.

Polki w finale sztafety 4x400 m uzyskały czas 3.27,28 /Adam Warżawa /PAP

Amerykanki zostały mistrzyniami olimpijskimi w tej konkurencji po raz szósty z rzędu. Ich dominacja rozpoczęła się w Atlancie w 1996 roku. Biegnąca na ostatniej zmianie Allyson Felix sięgnęła po szósty w karierze złoty medal olimpijski. Dwa z nich wywalczyła w Rio - wcześniej również w sztafecie 4x100 m. W indywidualnej rywalizacji na 400 m była druga, za reprezentantką Bahamów Shaunae Miller.

Walkę z ekipą Stanów Zjednoczonych nawiązały jedynie Jamajki, które ostatecznie straciły do niej niewiele ponad sekundę. Brązowe medalistki Brytyjki były wolniejsze o ponad sześć sekund.