Alicja Bartnicka i Ewa Kamińska zdobyły brązowy medal III Igrzysk Europejskich w rywalizacji kobiecych deblów w teqballu. Dla Bartnickiej to drugi krążek zdobyty na tej imprezie. Wczoraj razem z Markiem Pokwapem wywalczyła brąz w rywalizacji par mieszanych.

Bartnicka i Kamińska wygrały wszystkie swoje mecze grupowe 2:0. W ćwierćfinale mimo straty seta okazały się lepsze od pary czeskiej.

W półfinale Polki stanęły przed bardzo trudnym wyzwaniem - mierzyły się z mistrzyniami świata z Węgier Leą Vasas i Zsanett Janicsek. Pierwszy set padł łupem przyjezdnych 12:4. W drugiej części Węgierki też nie dały szans naszym zawodniczkom (set zakończył się wynikiem 12:3) i biało-czerwonym pozostała walka o brąz.

W meczu o trzecie miejsce Bartnicka i Kamińska grały przeciwko duetowi Amelie Julian/Elisa Lanche z Francji.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale w końcówce Polki odskoczyły rywalkom (12:9). W drugim też nie brakowało emocji, ale ostatecznie zwycięskie okazały się nasze zawodniczki (12:10).

To już trzeci medal dla Polski w teqballu. Wcześniej brąz w turnieju par mieszanych wywalczyli Alicja Bartnicka i Marek Pokwap, a srebro indywidualnie zdobył Adrian Duszak.

Złoto w rywalizacji deblistek trafiło do Lei Vasas i Zsanett Janicsek z Węgier, a srebro do Rumunek - Kingi Barabasi i Katalin Dako.