Lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Formuły 1 Mark Webber przedłużył do 2011 roku kontrakt z teamem Red-Bull Renault. Oznacza to, że w przyszłym sezonie 34-letni Australijczyk nadal będzie jeździł razem z Niemcem Sebastianem Vettelem.

Brytyjczyk Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) wygrał wyścig o Grand Prix Turcji, choć przez wiele okrążeń prowadził Mark Webber z Red Bull-Renault. Australijczyk stracił pierwszą pozycję, gdy jego kolega z drużyny Sebastian Vettel próbował go wyprzedzić - doszło do kraksy. Robert Kubica dojechał... czytaj więcej

Podczas niedawnego wyścigu w Turcji doszło do kolizji między Markiem Weberem a Sebastianem Vettelem, w konsekwencji Niemiec przedwcześnie zakończył rywalizację (Webber był trzeci).

To była łatwa decyzja - przyznał australijski kierowca, który w punktacji MŚ 2010, po siedmiu eliminacjach, wyprzedza o pięć punktów Brytyjczyka Jensona Buttona (McLaren-Mercedes). Vettel jest piąty, a Robert Kubica (Renault) szósty, ze stratą odpowiednio 15 i 26 pkt do Webbera.

Następny wyścig Formuły 1 - Grand Prix Kanady - odbędzie się w niedzielę.