Robert Kubica uzyskał bardzo dobre czasy na treningach przed Grand Prix Korei Południowej. Podczas pierwszej sesji polski kierowca był drugi, podczas drugiej czwarty. Najszybsi byli Lewis Hamilton i Mark Webber.

Na pierwszym trenigu polski kierowca był wolniejszy od Brytyjczyka zaledwie o 0,081 sekundy. Na trzecim miejscu uplasował się Nico Rosberg z Mercedesa, a jego strata do Hamiltona wyniosła 0,265 s. Tor w Yeongam był początkowo bardzo śliski i pierwsze okrążenia kierowcy pokonywali ostrożnie. Potem najlepsi rozpędzili się na dobre.

Kubica oprócz świetnego czasu jednego okrążenia uzyskał też najwyższą prędkość na najdłuższej prostej toru - 316,6 km/godz. Stosunkowo słabo podczas pierwszej sesji radził sobie jeden z kandydatów do tytułu mistrzowskiego Fernando Alonso. Hiszpan z Ferrari uzyskał dopiero piętnasty czas.

W drugiej sesji Kubica początkowo plasował się w okolicach siódmego - ósmego miejsca. Kiedy rywale zmienili opony na bardziej miękkie Polak spadł na 15. miejsce. Ale i Renault zdecydowało się na wypróbowanie miękkiej mieszanki. Kubica wrócił do czołówki i ostatecznie zajął czwarte miejsce. Na podium w tej sesji wjechali Mark Webber, Fernando Alonso i Lewis Hamilton.