1:0 wygrała reprezentacja Polski w meczu z Ukrainą na Stade Velodrome w Marsylii w trzeciej kolejce fazy grupowej Euro 2016. Bramkę strzelił Kuba Błaszczykowski. Tym samym Polska awansowała do fazy pucharowej piłkarskich mistrzostw Europy. W 1/8 finału zagra ze Szwajcarią. Wydarzenia na stadionie w Marsylii relacjonowaliśmy dla Was na żywo.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

93. minuta

KONIEC MECZU! WYCHODZIMY Z GRUPY BEZ STRATY BRAMKI, BRAWO BIAŁO-CZERWONI!!!!

93. minuta

Milik schodzi, za niego Starzyński.

90. minuta

Trzy minuty dolicza sędzia do tego spotkania.

89. minuta

Na lewym skrzydle szalał Grosicki, ale w końcu zatrzymał go jeden z obrońców. Ukraińcy chwilę później atakowali, ale Konoplianka zagrał ręką.

86. minuta

Ataki Ukraińców wciąż trwają. Tym razem od straty bramki uratował nas Grzegorz Krychowiak.

84. minuta

Tym razem próbował Jarmołenko, ale Fabiański wciąż niepokonany. Lekka przewaga rywali w ostatnich minutach.

81. minuta

Znowu było niebezpiecznie! Najpierw strzał Konoplianki zablokował Glik, później mocne uderzenie z dystansu Rotana na raty złapał Fabiański.

80. minuta

Groźnie pod bramką Fabiańskiego. Głową strzelał Zozulja, minimalnie niecelnie, uff!

78. minuta

Polacy wychodzili z szybką kontrą, ale Robert Lewandowski spóźnił się chwilę z podaniem do Grosickiego - ten na spalonym.

75. minuta

Dobre dośrodkowanie z lewej strony w pole karne - piłkę głową uderzał Milik, ale minimalnie przestrzelił.

73. minuta

Zmiana w zespole rywali - Kowalienko wchodzi za Zinczenko.

72. minuta

Było groźnie pod naszą bramką - najpierw strzelał Konoplianka, później Zinczenko. Pierwszy strzał zablokowany, drugi wysoko ponad bramką.

69. minuta

Kolejna zmiana w polskim zespole - za Kapustkę wchodzi Grosicki!

64. minuta

Kolejna groźna akcja i strzał - tym razem Jarmolenki. A poniżej możecie zobaczyć bramkę Błaszczykowskiego:

62. minuta

Mocny strzał Konoplianki z linii pola karnego. Minimalnie niecelny!

59. minuta

Żółta kartka dla Kapustki. Tym samym nasz pomocnik nie zagra w meczu 1/8 finału, bo to jego drugi kartonik tego koloru w tym turnieju.

54. minuta

Mogło być dwa zero! Kapustka był na lewej stronie pola karnego, przed sobą miał tylko bramkarza, ale z ostrego kąta strzelił w boczną siatkę.

53. minuta

GOOOOL! Kuba Błaszczykowski dobrze odnalazł się z piłką w polu karnym, zmylił obrońców i mocno strzelił na dalszy słupek. Prowadzimy!

48. minuta

Było groźnie!! Zinczenko powinien trafić do naszej siatki, świetnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu, ale na szczęście jego strzał głową bardzo niecelny.

46. minuta

Zaczęli! Ukraińcy od razu z rzutem rożnym, na szczęście nie stworzyli zagrożenia. Trener Nawałka tymczasem zareagował już na to, co dzieje się na boisku - w miejsce Zielińskiego wprowadził Błaszczykowskiego.

45. minuta

Za chwilę rozpocznie się druga połowa. Rzućmy okiem na statystyki - 242 - 110 to różnica w liczbie podań na korzyść Ukraińców, oni też mają lepsze posiadanie piłki - 62 proc.

45. minuta

Koniec pierwszej połowy. Mieliśmy dobre okazje tylko w ciągu pierwszych kilku minut. Później gra biało-czerwonych wyglądała... marnie. Wracamy z naszą relacją za kilkanaście minut.

44. minuta

Z dystansu próbował Tomasz Jodłowiec, ale jego strzał zbyt słaby by zagrozić bramce Pjatowa.

42. minuta

Zieliński był już przed polem karnym rywali, ale łatwo dał sobie odebrać piłkę. Na razie to fatalny mecz w wykonaniu zawodnika, który ma wkrótce trafić do Liverpoolu.

39. minuta

UFFF! Było blisko! Butko po błędzie Zielińskiego wszedł lewą stroną w nasze pole karne, podał do będącego na piątym metrze Konoplianki, który na nasze szczęście nie opanował tej piłki.

37. minuta

Druga żółta kartka dla Ukraińców. Otrzymał ją Kucher, wcześniej upomniany Rotan.

35. minuta

Kolejna dobra okazja dla reprezentacji Ukrainy, odważnie w pole karne wchodził Jarmolenko, ale na szczęście poradzili sobie z tym atakiem polscy obrońcy.

31. minuta

Polacy próbowali jednego z nielicznych ataków od kilku minut, ale akcja kompletnie nieudana. A tymczasem Niemcy prowadzą 1:0 z Irlandią Północną.

27. minuta

Na razie niestety słaba gra naszych zawodników. W ofensywie niemal nie istniejemy, częściej atakują rywale.

24. minuta

Groźne dośrodkowanie Ukraińców, na szczęście na posterunku był Łukasz Fabiański. Sporo zrywów i chaosu w ostatnich minutach.

21. minuta

Robert Lewandowski dobrze poradził sobie z obrońcami rywali w polu karnym, znalazł trochę miejsca do strzału, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Niestety ze stałego fragmentu gry zagrożenia nasi nie stworzyli.

17. minuta

Wielka szansa dla rywali! Jarmolenko wbiegł w pole karne z dużą prędkością, ale szybko z bramki wyszedł też Łukasz Fabiański, który zmusił rywala do błędu.

16. minuta

To mógł być rzut karny dla Ukraińców! Rywale stworzyli groźną akcję, wydawało się, że jeden z nich został podcięty przez naszego zawodnika, ale na szczęście sędzia nie użył gwizdka.

13. minuta

Ostatnie minuty to niestety przewaga Ukraińców. Mają sporo wolnego miejsca na naszej połowie.

9. minuta

Wywołaliśmy wilka z lasu. Groźna akcja Ukraińców, byli w naszym polu karnym, wychodzili na sytuację sam na sam, na szczęście w ostatniej chwili wślizgiem piłkę wybił Pazdan. Futbolówka trafiła jeszcze pod nogi jednego z rywali, ale jego strzał na raty obronił Fabiański.

7. minuta

Trochę spokojniej w ostatnich minutach. Faule z obu stron, na razie bez kartek.

3. minuta

Ależ było blisko!!! Robert Lewandowski dostał wymarzoną piłkę na 10. metrze, ale fatalnie przestrzelił w tej, wydawało się, idealnej sytuacji! W odwecie groźną akcję stworzyli Ukraińcy, Fabiański niezbyt pewnie, ale na szczęście bez gola.

3. minuta

Arkadiusz Milik! To mógł być gol, Milik wszedł z lewej strony w pole karne rywali, uderzył z ostrego kąta, ale górą bramkarz Ukrainy.

1. minuta

Zaczęliśmy! My gramy o pierwsze miejsce w grupie, Ukraińcy o to o co my przez ostatnie lata - o honor.