"Popełniliśmy wiele błędów, a rywal nas za to ukarał i dlatego mamy taki wynik, a nie inny" - powiedział na konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Czech Michal Bilek, oceniając mecz, w którym Rosja pokonała Czechy 4:1. Podsumowując spotkanie szkoleniowiec zaznaczył, że pierwszy kwadrans spotkania był całkiem dobry w wykonaniu jego zawodników.

W 15. minucie straciliśmy piłkę, rywale przeprowadzili kontratak i zdobyli bramkę. Po przerwie staraliśmy się zmienić wynik i udało nam się zdobyć bramkę, ale potem przytrafiła się nam kolejna strata piłki i w efekcie padały kolejne gole dla Rosji. Popełniliśmy zbyt dużo błędów, a rywal nas za to ukarał - mówił Bilek.

Pytany o postawę dwóch środkowych obrońców Romana Hubnika i Michala Kadleca szkoleniowiec odpowiedział, że ci dwaj zawodnicy znaleźli się w pierwszym składzie, ponieważ Rosjanie dysponowali bardzo silnymi pomocnikami i napastnikami. Niestety to ustawienie nie sprawdziło się, mieliśmy problemy z indywidualnym kryciem, bo sytuacje stwarzane przez Rosjan nie były zbyt skomplikowane, ale nie potrafiliśmy ich przerwać - tłumaczył.

Bilek: Trzeba skupić się na kolejnych meczach

Bilek przyznał, że cały zespół jest bardzo rozczarowany wynikiem i teraz konieczne jest "pokazanie charakteru". Mamy jeszcze dwa mecze, które wciąż możemy wygrać i na tym musimy się teraz skoncentrować - zaznaczył.

Zdobywca jedynej bramki dla Czech pomocnik Vaclav Pilar dodał, że czeska drużyna zagrała mało agresywnie, chociaż "wszyscy wiedzieli, że Rosjanie są bardzo mocni". Zdobyłem dzisiaj bramkę, ale nie cieszę się z tego. Wolałbym, byśmy zamiast tego osiągnęli lepszy rezultat - zakończył.

W kolejnym spotkaniu Czesi zmierzą się 8 czerwca z Grecją.